Jak radzić sobie z otyłością

W dzisiejszych czasach społeczeństwo prowadzi raczej siedzący tryb życia, ma małą ilość ruchu, a to prowadzi do licznych chorób cywilizacyjnych, między innymi do otyłości. Jedynie 2 % z nas ocenia siebie jako otyłych, niestety z medycznego punktu widzenia dotyczy to aż 53% dorosłych Polaków! Poza brakiem ruchu, nadwadze sprzyjają takie czynniki jak nieodpowiednia dieta, nadmiar soli, rozregulowanie gospodarki hormonalnej wywołana zarówno tabletkami antykoncepcyjnymi i innymi lekami, jak i spożywaniem mięs (między innymi drobiu) nafaszerowanych hormonami.

Otyłość u mężczyzn

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Nieliczni ludzie zdają sobie sprawę jak straszliwe skutki dla naszego organizmu może mieć nadmierna waga. Nie tylko jest przyczyną problemów z krążeniem krwi oraz sercem, ale i wykańcza stawy, które są zbyt silnie obciążone, kilkukrotnie podnosi szansę na to, że będziemy mieć żylaki… poza tym tłuszcz obrasta wiele z naszych narządów wewnętrznych tym samym utrudniając ich aktywność i skracając nasze życie. Naturalnie nie wspominając już o aspektach wizualnych i psychicznych. Zobacz również:

Co robić, aby się przed tą chorobą uchronić? Żeby posiadać piękne, zdrowe ciało i dobre samopoczucie? Oczywiście przede wszystkim zbilansowana dieta i ćwiczenia fizyczne są podstawą. Nie należy korzystać z karkołomnych diet, gdyż zazwyczaj przynoszą one więcej szkody niż pożytku – wykańczają organizm, a następnie zagraża nam tak zwany „efekt jojo”.

Otyłość, Światowy Dzień Walki z Otyłością

Autor: Poprostuzdrowo.pl
Źródło: Poprostuzdrowo.pl

Na rynku osiągalne są również najróżniejsze tabletki odchudzające, które w różny sposób wywierają wpływ na organizm.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to nie czekaj i przeczytaj szczegóły na stronie (http://psychiatrabydgoszcz.com.pl/leczenie-nerwicy/). Z pewnością uznasz, że tam także są to bardzo interesujące informacje.

Niektóre przyspieszają metabolizm, inne zmniejszają wchłanianie węglowodanów lub tłuszczów, a jeszcze inne zwiększają objętość w żołądku i ograniczają głód. Można je używać dodatkowo, należy jednak mieć na uwadze, że odchudzanie przyniesie pożądane efekty tylko wtedy, gdy będzie rezultatem wielu czynników.

Wartą uwagi odpowiedzą na potrzeby ludzi, którzy źle czują się w swoim ciele i chcą zrzucić parę kilogramów, jest program XL-S MEDICAL proponujący racjonalne metody otrzymania wymarzonej sylwetki. (Apteka internetowa Strywald) Można do niego dołączyć na stronie internetowej. Znajdziemy na niej wszelkie istotne informacje dotyczące zdrowego trybu życia, porady specjalistów, jak również ułatwiające proces chudnięcia środki farmakologiczne w korzystnej cenie, której pozazdrościła by niejedna apteka internetowa. Jest tam też funkcja umożliwiająca obliczenie BMI i na tej podstawie stwierdzenie, czy mamy się czym martwić.

Comments are closed.