Po czym poznać dobry gabinet stomatologiczny? Na jakie rzeczy zwracać uwagę w takim miejscu, co jest najbardziej istotne?

Co charakteryzuje dobry gabinet stomatologiczny? Na pewno parę rzeczy, jak partnerski stosunek lekarza do pacjenta, jaki jest wyrażany przykładowo przez rozpoczęcie każdej wizyty od rozmowy w pozycji siedzącej. Dlaczego to tak ważne? Gdyż zmniejsza to dystans między dentystą i pacjentem, natomiast jednocześnie w tym czasie lekarz może dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, bo przeprowadza dogłębny wywiad na temat stanu zdrowia oraz samopoczucia pacjentów. W ten sposób jest możliwe by ustalić także plan leczenia.

gabinet stomatologiczny

Autor: Bosc d’Anjou
Źródło: http://www.flickr.com
Tak na pewno to wygląda w stomatolog Retkinia, gdzie pacjent jest na pierwszym miejscu i zawsze jest mu okazywany największy szacunek. W tym miejscu także spotkamy wiele innych godnych polecenia zachowań. Z pewnością na uwagę zasługuje poczucie troski, czyli dopytywanie się przez lekarza o stan samopoczucia o wygodę pacjenta podczas zabiegu. Za tym przemawia najwyższej próby profesjonalizm, pod tym stoi wiedza medyczna, umiejętność wykonywania zabiegów, jak również pewność, z którą lekarz robi zabieg – oferta.

Ważna jest też czystość oraz sterylność gabinetu.

Chcesz chłonąć dalej wciągającą lekturę? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj neurochirurg poznań na kolejnej podstronie.

Znaczy to, iż gdy pacjent siada na fotel dentystyczny nie powinien dostrzec żadnych śladów poprzedniej wizyty. Sprzęt powinien być zdezynfekowany, na stoliku natomiast wszystko powinno być idealnie poukładane. Nie może w tym miejscu leżeć sprzęt, jaki był wcześniej użyty. Nawet nie trzeba podkreślać, iż lekarz, oraz asystentka muszą mieć czyste fartuchy. Bardzo istotne są też nowoczesne technologie dentystyczne, nie tylko jeśli chodzi o sprzęt dentystyczny, ale także o używanie różnych technik, jak obrazowanie do pokazania pacjentom stanu jamy ustnej. Dobrze jest to uczynić na odpowiedniej jakości zdjęciach lub na obrazie z kamery wewnątrzustnej. Na koniec trzeba powiedzieć, iż stomatolog musi podkreślać, iż całkowicie dba o jałowe otoczenia, zapewniając pacjentowi poczucie bezpieczeństwa.

Niestety, w gabinecie obcuje się ze śliną oraz krwią, a to stwarza potencjalne chorobotwórcze środowisko i może powodować niepokój. Najkorzystniej więc, by zakładanie rękawiczek jednorazowych i dezynfekcja kluczowych części sprzętu działy się przy pacjencie. Po wykonaniu tych czynności, lekarz nie może wychodzić do poczekalni czy dotykać przedmiotów wokół fotela dentystycznego. Takie warunki panują w najlepszych gabinetach jak stomatolog Łódź Retkinia – dane kontaktowe.

Comments are closed.