Kompletna oferta wycinania drzew, a więc jak pracują drwale

Wszelkie usługi z wycinaniem drzew sprawdzimy przede wszystkim w zakładach firm, zajmujących się usuwaniem drzew. Nie tylko tu – całkiem podobne oferty pojawiają się np. w serwisach ogłoszeniowych. Jedno jest pewne – podcinanie drzew wiąże się z odpowiedzialnością, doświadczeniem i sprawdzonym sprzętem.

drzewo i zachód słońca

Autor: Sandra Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Wycinka drzew Warszawa na początku zaczyna się ocenieniem stanu i okolicy zarośniętej drzewostanem i doborem optymalnych narzędzi. Kluczowa okazuje się ocena ryzyka, które jest codziennie widoczne w pracy drwali. Istotnym ułatwieniem w podcince drwalskiej jest – inaczej się nie da – legalne pozwolenie od instytucji. Jeśli nie jest ono potrzebne, tym lepiej dla ekipy wycinającej i zleceniodawcy. Jakkolwiek otrzymanie takiego przyzwolenia na piśmie jest formalnością, a pominięcie tej procedury może przyczynić się do przykrych incydentów.

Warszawa - usuwanie drzew

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Ścinanie zwykle równa się podcinaniu nad ziemią. Jeszcze wcześniej ustala się na oko wiek drzewa, grubość pnia, gatunek. Wykazy dokonuje się nie przy ziemi, a na ustalonej wysokości. Nieodłącznym atrybutem w pracy drwali są kliny z metalu, które po prostu wbija się od drugiej strony drzewa, czyli tej niepodcinanej. Jest to oczywiste, gdyż niewłaściwe gospodarowanie klinem może doprowadzić do zaklinowania się prowadnic w pile. Kolejna sprawa to wycinanie konarów. Tutaj wycinanie dzieli się na dwa typy: z ziemi, długimi, zahaczającymi o konary pilarkami na wysięgniku oraz wycince na wysokości – zobacz więcej: usuwanie drzew w Warszawie.

Czy spodobał Ci się opisywany tekst? Jeśli tak, to przeczytaj jeszcze szczegóły w serwisie umowa na fotowoltaikę, ponieważ one także mogą być dla Ciebie niezwykle interesujące.

Ostatnie ścinanie wykonuje się zazwyczaj dzięki podnośnikowi albo metodą wspinaczkową, jeśli nie posiadamy akurat na miejscu maszyny, która wyniosłaby na wysokość korony drzewa. Tak jest w większości przypadków.

Niemniej istotne jest uważanie przy wycince drzew w miejscach, gdzie ulokowane są np. linie wysokiego napięcia i lub zabudowa, czyli na granicy z terenem zabudowanym. Jeszcze bardziej ważne staje się tutaj doświadczenie drwali, którym nie zadrży ręka przy ścince. Konsekwencje złego przyłożenia mogą być przykre – zniszczenie publicznego mienia.
Opcjonalna wycinka drzew ma w swoim pakiecie usług także formowanie krzewów. Zabieg ten wiążę się przede wszystkim z poprawą kondycji i walorami estetycznymi, np. przez zaokrąglenie kształtu, który wzbudzi fascynację publiki (w parkach, przedszkolach).

Comments are closed.