Program HACCP w hotelarstwie

Wielu ludzi zastanawia się, czym jest tak zwany system HACCP, który działa na różnorodnych publicznych obszarach, między innymi

Poland Łódź

Autor: Elroy Serrao
Źródło: http://www.flickr.com

w placówkach przedszkolnych i hotelach, jednak nie wszyscy je znają.Obecnie ów program działa w Unii Europejskiej od 1975 roku, jednak na świecie jest już znany za sprawą Stanów Zjednoczonych, gdzie opracowany został do programów kosmicznych lotów załogowych.

Gdy uznasz, że ten tekst jest ciekawy, kliknij na odsyłacz do serwisu (http://logintrade.pl/outsourcing/grupy-zakupowe), który zawiera fascynujące informacje na omawiany wątek – będą one na pewno interesujące.

W szczególności na celu ma eliminowanie zagrożenia, czyli wszystko, co przynieść może szkodę klientowi.

Program HACCP w hotelarstwie ma przede wszystkim zapobiegać między innymi szkodom na rzecz konsumenta, do których zaliczyć można zatrucie, nieprzyjemny wygląd pokoju czy też brak czystości. Zwykle HACCP w hotelarstwie ma związek głównie z pomieszczeniami, w których przygotowywane są posiłki. Zakłada on m.in. utrzymanie podłogi w odpowiednim stanie, a także ogólną troskę o czystość w miejscach publicznych.

Czy odczuwasz chęć na kolejne równie ciekawe posty? Jeżeli tak, to śpieszymy Cię poinformować – kliknij, aby przeczytać (https://sosushi.pl/restauracja-sushi-szamotuly) tutaj o wiele więcej.

Ma to bowiem podnieść jakość bezpieczeństwa oraz produkowanych posiłków, a także zdobycie zaufania klientów oraz podniesienie jakże ważnej świadomości osób odpowiedzialnych za przygotowywanie żywności. Teoretycznie HACCP (wszytko o szkoleniach HACCP tutaj) nie dotyczy w Polsce małych przedsiębiorstw, zatrudniających do pięćdziesięciu osób, lecz jest to niezgodne z systemem UE.

Gazetka promocyjna, reklamowa

Analiza zagrożeń HACCP odwiedź ten link to inaczej postępowanie polegające na eliminacji zdrowotnych zagrożeń na rzecz gości, do których zaliczyć można na przykład bakterie i wirusy, a także zagrożenia fizyczne i chemiczne. Kolejno są to m.in. szkło i szkodliwe dla zdrowia detergenty.

kumquat

Autor: Andrea Pokrzywinski
Źródło: http://www.flickr.com

W szczególności zagrożenia są eliminowane ze względu na chorób pokarmowych, wymagań prawnych ze strony Unii Europejskiej czy też pewności konsumowania żywności najlepszej jakości.

Comments are closed.