Przede wszystkim o domu – 29.05.2009

Po długim dniu w pracy przyjeżdżamy do jeszcze nie wykończonego, ale już naszego domu. Pierwsze kroki kierujemy na poddasze, gdzie znajduje się pokój sypialny. Nie marzymy w tej chwili o niczym innym, jak o pół godzinnej drzemce. Kładziemy się na pościeli i patrzymy w niebo, pomimo tego, że dach już od jakiegoś czasu wspaniale spoczywa na więźbie dachowej.
Za to są odpowiedzialne okna dachowe. Wprawdzie ich montaż sprawił trochę trudności, zwłaszcza ościeżnice, mimo to opłacało się. Z kilku rodzajów okien wybraliśmy okna uchylno-obrotowe.

Zgodzisz się raczej, że analizowany post jest nieschematyczny. Jeśli więc chcesz poznać go bardziej, zobacz info (http://www.physiomedica.pl/) opublikowane w tym serwisie.

Materiał z jakiego zostały stworzone to drewno sosnowe. Dzięki tym wszystkim działaniom pokój sypialny doskonale współbrzmi z wnętrzem, ale także stała się przejrzysty i przytulna. Relaks w niej jest na tyle przyjemny, że natychmiast czujemy się wypoczęci i mamy chęć myśleć nad wykończeniem naszego domu.
przykładowo nad wyborem właściwego tynku. Najbardziej zachwalana jest sucha elewacja. Jest szybka w wykonaniu i można ją robić nawet w ciągu brzydkiej pogody. Pozostał nam tylko wybór czym obłożymy nasz dom, czy będą to panele czy może okładzina lub oblicówka drewniana. Jeżeli wybierzemy tą drugą, uzyskamy prawdziwie wiejską drewnianą chatkę.
Po skończeniu prac nad elewacją zewnętrzną, kolejną sprawą, którą warto przemyśleć jest właściwe oświetlenie zewnętrzne. Doda ono wdzięku naszemu domu, a także ułatwi nam poruszanie się wokół gdy zapadnie zmierzch. Szczególnie przydatne okazuje się oświetlenie podjazdu.
Decydując się na oświetlenie okolicy naszego domu godne uwagi są żarówki energooszczędne. Właściwym wyborem będą diody LED, które mają bardzo nieznaczny pobór mocy, a dodatkowo wystarczają na bardzo długi czas.
Teraz nadszedł czas, aby zająć się środkiem domu, a dokładnie mówiąc naszymi ścianami i sufitem. Mamy do wyboru różnego rodzaju gładzie. Bez względu na fakt, którą gładź wybierzemy (czy szpachlową czy gipsową) musimy poświęcić na tę czynność trochę czasu. Po nałożeniu jednej bądź dwóch warstw musimy poczekać ok. 2 godzin, a następnie wygładzić powierzchnię przy użyciu drobnego papieru lub siatki ściernej. Ze ścianami sprawa wygląda w miarę prosto, jednakże z sufitem możemy mieć większy problem. Przede wszystkim nakładanie gładzi na sufit jest niełatwe w wykonaniu i niewygodne.
Sufity podwieszane są pod tym względem najodpowiedniejszym rozwiązaniem. Oprócz uzyskania nienagannie równej powierzchni (płyty gipsowe), będziemy mogli go swobodnie ukształtować i pobawić się oświetleniem, aby utworzyć zupełnie wyjątkowe wnętrze. Sufit podwieszany to też inne pozytywy.
Między innymi systemy przeciwpożaroweokażą się dużo prostsze w montażu niż w wypadku sufitu zwykłego. Wszystkie kable zostaną schowane, a na zewnątrz pozostanie nam tylko niewielki czujnik. Zresztą na montaż instalacji ppoż. powinniśmy się zdecydować bez względu na rodzaj sufitu.

Po skończonych pracach domowych, możemy z powrotem powrócić do naszej sypialni, położyć się komfortowo na łóżku i patrząc w niebo myśleć o tym że inni to jednak mają nieciekawiej. Na przykład inwestorzy, którzy podjęli się budowy stadionów na EURO 2012. Zostało coraz mniej czasu, a prace dość wolno posuwają się naprzód. Więcej na tematy budowlane w serwisie internetowym Projektoskop. Portal budowlany projektoskop to przede wszystkim zaawansowana wyszukiwarka, gdzie można znaleźć ciekawe projekty domów.

Znajdują się tutaj najnowsze projekty domów opracowane przez fachowe biura architektoniczne.Baza obejmuje między innymi projekt domu parterowego, projekty małych domów jednorodzinnych czy też nowoczesne projekty domów.
Każdy, kto szuka koncepcji na swój wyśniony projekt domu, odnajdzie coś dla siebie.

Comments are closed.