Przedświąteczne dekoracje domu

Dużymi krokami nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Jest to dla wszystkich czas wyjątkowy i magiczny. Ogarnia nas wtedy żądza zakupów – bieganina po sklepach nie ma końca. Kiedy jednak wyczerpani wracamy do domu, nie czeka nas tam niestety odpoczynek, tylko wielkie świąteczne porządki. Przecież nasz dom musi być przygotowany na przyjęcie gości, a my musimy stworzyć w nim prawdziwie świąteczną i zimową atmosferę.

Pierwszym naprawdę zimowym i świątecznym akcentem jest iglak. Kupić możemy ją właściwie wszędzie: w supermarkecie, centrum ogrodniczym czy sezonowym punkcie sprzedaży. Do wyboru mamy drzewka zarówno doniczkowe, jak już te ścięte. To czy wybierzemy jodłę, świerka czy sosnę zależy tylko od naszych preferencji, od tego jak sobie to wymarzone drzewko wyobrażamy. Wiadomo, że każdy z tych gatunków różni się między sobą kolorem i długością igieł, a także ich żywotnością w pomieszczeniach.

samo drzewko stojące w naszym domu ma swój urok, jednak prawdziwe piękno wydobędziemy dopiero przy pomocy ozdób choinkowych. Jak wiadomo, moda zmienia się z roku na rok, i niestety tyczy się to także ozdób choinkowych. W tym roku modne są zestawy przywołujące na myśl zimę – biały puch, sople lodu i kryształy. Pamiętajmy jednak, że klasyka modna jest zawsze, dlatego choinka ubrana w czerwień i złoto będzie równie piękna i elegancka. Jeśli nasze brzdące, są na tyle duże aby uczestniczyć w przygotowaniach do świąt, warto wykonać ozdoby samodzielnie np. z papieru lub piernika. Własnoręcznie wykonany piernikowy miś, na pewno będzie powodem do dumy, zarówno dla nas, jak i dla naszych pociech.

Skoro nasza choinka jest już pięknie przyozdobiona, należałoby pomyśleć też nad dekoracją reszty domu. Nasze drzwi wejściowe może ozdobić wieńcem, taras lampkami, a stół… No właśnie, jest on niezwykle ważnym elementem dekoracji, gdyż to przy nim zbiera się cała rodzina świętując czas razem spędzany. Do ozdoby możemy użyć jemioły, zielonego bukszpanu, cisowej gałązki czy kaliny z czerwonymi owocami. Większości z nas dekoracja stołu na pewno kojarzy się ze stroikiem. Dobrze, ale pamiętajmy, że może on przybrać dowolną formę. Może być to na przykład szeroki wazon z gałęziami ozdobionymi piórkami, małymi bombkami czy owiniętymi fizeliną. Dopełnieniem aranżacji stołowych są świeczki.

Kliknij na ten odnośnik, by poznać pokrewne materiały. Przykładowo zobacz serwis (http://physiomedica.pl/masaz/), który omawia zajmującą Cię tematykę, a na pewno się nie zawiedziesz.

Dobrze sprawdzą się świece pachnące pomarańczami, cynamonem czy goździkami. Prawidłowo jest, gdy całość, to znaczy iglak i stolik utrzymane są w tej samej kolorystyce, tyczy się to nie tylko ozdób, ale także obrusa.

Gdy gorączkę świąt będziemy już mieć za sobą i znajdziemy chwilę czasu na spojrzenie w przyszłość, większość z nas wraz z zbliżającą się wiosną zaplanuje mały (albo i duży) remont. Właśnie zima jest odpowiednim momentem na zaplanowanie jak nasze mieszkanie ma wyglądać po wiosennej zmianie. Jeśli żal nam gotówki na zatrudnienie firmy, która by się tym zajęła, albo sami chcemy się wcielić w postać projektanta wnętrz, nic prostszego. Wystarczy sięgnąć po programy do projektowania wnętrz. Dzięki nim wyczarujemy pokój czy sypialnię naszych marzeń. Portal Projektoskop to w głównej mierze zaawansowana wyszukiwarka, w której można odnaleźć różne projekty domów.

Są tu najnowsze projekty domów przygotowane przez wykwalifikowane biura projektowe.
Baza zawiera przykładowo projekt domu parterowego
, projekty małych domów jednorodzinnych czy też projekty domów nowoczesnych.
Każdy, kto szuka koncepcji na swój wymarzony projekt domu, odnajdzie coś dla siebie.

Nawet najlepiej zaprojektowane wnętrze można zniszczyć złym doborem farby. I nie chodzi tu o sam jej kolor, ważna jest również struktura. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór powłok: farby emulsyjne, akrylowe, lateksowe, winylowe itp. Każdy z nas jest w stanie wybrać taką, która idealnie będzie spełniać postawione jej zadania. Dla prawdziwych estetów, których gładka ściana zniechęca, idealny będzie tynk dekoracyjny. Dzięki niemu możemy uzyskać fakturę imitującą różnego rodzaju materiały. Pokrewne zadanie ma do spełnienia farba strukturalna. Za jej pomocą dostaniemy efekt drewna, kamienia czy starych popękanych murów.

Gdy wybór rodzaju farby jest za nami, czas zdecydować się na kolor. Musi być on wybrany przemyślanie, gdyż tworzy on charakter i indywidualny styl domu. Ale oprócz wpływu na nasze mieszkanie, oddziałuje on przede wszystkim na nas. I tak kolor zielony nas uspokoi, kolor czerwony aktywizuje, niebieski wyciszy, a żółty będzie nas ożywiać i napawać radością. Jednak musimy pamiętać o zasadzie, że zbyt dużo różnych barw wprowadzi nieład i będzie źle wpływać na nasze samopoczucie.

Przedstawiane uprzednio programy do projektowania wnętrz, dają nam ewentualność aranżacji łazienki. Projektowanie łazienki to przede wszystkim połączenie funkcjonalności i ergonomii. Podstawowym wyznacznikiem wyboru wyposażenia naszej łaźni, są preferencje mieszkańców odnośnie czasu i rodzaju kąpieli. Jeśli lubimy się godzinami leżeć w wodzie, to zdecydowanie nasz wybór padnie na wannę, jeśli jednak lubimy szybką kąpiel, prysznic będzie idealnym wyborem. Gdy łazienka jest wspólna z wc, musimy znaleźć wygodne miejsce na usytuowanie ustępu. Na szczęście, na rynku dostępne są różne rozwiązania spłuczek zabudowanych i podwieszanych muszli, które zajmą bardzo mało miejsca w łazience. Pamiętać musimy o wyborze odpowiedniej glazury. Hitem ostatniego sezonu jest drewno na podłodze. Przy odpowiedniej dozie fantazji i wyczucia można te dwa materiały połączyć ze sobą w naprawdę ciekawy i wyjątkowy sposób.

Musimy jednak mieć na uwadze, że nie zawsze wszystkie nasze pomysły można ziścić. nie często nasza łazienka ma rozmiary zezwalające nam na szaleństwo. Najczęściej są to małe klitki. Przy takiej właśnie aranżacji łazienki, najlepiej sprawdzi się prysznic, nawet jeśli miałoby to wywołać sprzeciw u reszty mieszkańców. Pamiętajmy, że urządzanie takiej przestrzeni jest bardzo ciężkie, w związku z tym musi być dobrze obmyślone, gdyż każdy centymetr jest ważny. Jeśli nasza kuchnia jest duża, można tam postawić pralkę, oszczędzając miejsce na szafkę w łazience. Idealnym pomysłem jest również umieszczenie bardzo dużego lustra, które optycznie powiększy naszą łazienkę. Szczęściarzami są właściciele dużych łazienek. Jedynym ograniczeniem jest wtedy zasobność portfela. Można pozwolić sobie zarówno na brodzik, jak i wannę. Popularne staje się także montowanie bidetu.

Jeśli akurat zbliżający się remont, będzie remontem generalnym, albo jesteśmy na etapie budowy domu, może warto zastanowić się nad przydomową sauną. Wbrew pozorom wcale nie potrzeba na nią dużej powierzchni. Najlepiej umiejscowić ją w pobliżu łazienki z natryskiem, aby móc po wizycie w saunie schłodzić ciało. Decydując się na nią musimy pamiętać o wentylacji, aby uniknąć zawilgocenia reszty pomieszczeń.

Gdy wypoczęci i zrelaksowani opuszczamy naszą saunę marzymy o przedłużeniu tego stanu jak najdłużej. Większość z nas, gdy chce się zrelaksować, idzie do łóżka. Jest to tym bardziej przyjemne, jeśli pościel, kołdra i poduszka tworzą idealną całość. Wybierając poduszkę należy zwrócić uwagę na te ortopedyczne i korekcyjne. Przyniosą one ukojenie bolącemu kręgosłupowi, a poprzez idealne dopasowanie się do kształtu linii karku, mięśnie będą rozluźnione. Wybór kołdry zależy od naszych indywidualnych preferencji – czy kołdra ma być bardziej czy mniej ciepła, letnia czy zimowa, a może całoroczna. Ważny jest również wybór materiału z jakiego wykonana jest pościel. Powinny być to materiały naturalne. Pamiętajmy, pościel powinna być dobra jakościowo, praktyczna i dopasowana do wnętrza.

Fajnie gdy nasza sypialnia jest dużym i przestronnym pomieszczeniem, jednak małe metraże nie zawsze nam na to pozwalają. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest antresola, pod warunkiem, że nasze mieszkanie jest wysokie. Schody biegnące na antresolę, nie muszą być standardową drabiną, mogą to być meble ustawione wg wielkości pod antresolą.

Pomyślmy, jak fajnie byłoby leżąc na antresoli podziwiać ogród za oknem. Może akurat zimą nie jest on w swojej szczytowej formie, ale i tak musimy pamiętać o dbaniu i doglądaniu roślin się w nim znajdujących. Niektóre gatunki należy okryć agrowłókniną i wyściółkować im podłoże.
Musimy również pamiętać o roślinkach balkonowych. Zostawmy na balkonie tylko te, których na czas zimy nie powinno przenosić się do domu. Zimna pora roku nie sprzyja także roślinom domowym. Krótkie dni i suche powietrze mogą spowalniać ich wzrost. Powinny one stać niedaleko okna, być regularnie podlewane i zraszane.

Skoro obecna poru roku, spowodowała, że nasz dom ma jeszcze więcej roślin niż zawsze, zadbajmy, żeby nie tylko one były ozdobą, ale także ich „opakowanie”. Wybór odpowiedniej doniczki powinien być dopasowany do naszego mieszkania. Mogą być wykonane z drewna, ceramiki, plastiku, metalu czy ratanu. Sam rozmiar donicy jest tak samo ważny. Powinno dobrać się ją do wielkości bryły korzeniowej, i w miarę jej wzrostu zmieniać donicę na większy.

Jeśli hodowla zwykłych roślin doniczkowych nie jest nas wystarczającym wyzwaniem, proponujemy zająć się drzewkiem bonsai. Należy jednak kupić (oprócz samego drzewka) książkę o uprawie, gdyż hodowla go jest sztuką, dość trudną do opanowania. Jeśli jednak uda nam się wypielęgnować piękny okaz, będziemy mieć prawdziwy powód do dumy.

W czasie kiedy my będziemy doglądać kwiatów, nasz chłopak pewnie z przyjemnością usiądzie przed swoją nową zabawką – zestawem kina domowego. W jego skład wchodzą 3 kolumny przednie, 2 kolumny tylne, odtwarzacz DVD, amplituner, subwoofer i ekran. Czasem zamiast telewizora może to być projektor z ekranem. Jeśli wszystkie poszczególne elementy odpowiednio rozdysponujemy, to wieczorową porą seans może dać nam odczucie wizyty w kinie.

Comments are closed.