Rady lekarza psychologa drogą w niespodziewanej sytuacji

W życiu każdej osoby niekiedy bywają takie chwile, kiedy potrzebna jest pomoc specjalisty. Mowa tu o różnorodnych sytuacjach, które są dla człowieka tak problematyczne, że nie jest w stanie zwalczyć uch samodzielnie. Bardzo dobrym przykładem jest chyba coraz powszechniejsza obecnie depresja. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie uważana w ogóle za schorzenie, obecnie przybiera niekiedy coraz groźniejsze stadia. Choroba ta sama z siebie nie doprowadza do śmierci, ale pogarszający się stan człowieka niekiedy skłania go do myśli samobójczych. Dlatego tak znaczące jest, aby na czas zidentyfikować objawy i zacząć leczenie. Usuwaniem objawów depresyjnych, a także leczeniem wielu innych schorzeń trudnią się psychologowie i psychoterapeuci. Różnica pomiędzy tymi specjalnościami opiera się na fakcie, że psycholog zajmuje się najczęściej rozmową z daną osobą, ewentualnie badaniem za pomocą rozmaitych testów, z kolei| psychoterapeuta posiada uprawnienia do przeprowadzania potrzebnej terapii. W przypadkach wyjątkowo ciężkich pacjent może być także skierowany do psychiatry, który może wdrożyć leczenie farmakologiczne.

szpital

Autor: Interested Bystandr
Źródło: http://www.flickr.com
Pomoc po traumatycznych przejściachPomoc psychologa jest potrzebna w rozmaitych sytuacjach. Jednym z niestety stosunkowo często spotykanych przypadków jest porada dla osób, które przeszły jakieś traumatyczne przeżycie. Może to być na przykład wypadek samochodowy, katastrofa czy utrata dobytku wskutek pożaru czy powodzi. Tego typu sytuacje bardzo często także związane są ze śmiercią bliskiej osoby pacjenta. Psychoterapeuta za pomocą profesjonalnych sposobów stara się pomóc danej osobie wyjść z traumy i rozpocząć normalne życie. Często jest to zadanie bardzo trudne, a przede wszystkim wymagające długotrwałych działań.

Psycholog dziecięcyBardzo ważną rolę pełni także psycholog, którego pacjentami są dzieci. Specjalista taki bardzo często posiada swój gabinet na terenie szkoły. Psycholog psycholog wrocław taki udziela porad najmłodszym oraz młodzieży w nurtujących ich kłopotach, które również są niekiedy bardzo poważne. Przykładowo specjaliści tacy zajmują się przykładami przemocy w rodzinie, biedy i innych patologii. Po wyszukaniu w Internecie hasła „psycholog dziecięcy Poznań” można otrzymać dużą liczbę wyników dotyczących oferty takich specjalistów ciekawy artykuł

Comments are closed.