Rodzaje nowoczesnej fotografii

Nowoczesną fotografię da się podzielić rozmaicie, zależnie od obranych kryteriów. Gdy przyjętym kryterium jest technika uzyskiwania zdjęć, wyróżniamy fotografię analogową a także fotografię cyfrową.
Możesz także na wyznacznik obrać lokalizację, gdzie realizowana jest sesja.

sesja

Autor: Szpital Medicover
Źródło: Szpital Medicover
Wtenczas będziemy mieli do czynienia z fotografią studyjną bądź plenerową. Fotograficznym plenerem może być w zasadzie każdy obiekt albo teren. Najbardziej popularnymi plenerami są oczywiście: piaszczysty brzeg, zieleniec, tereny górskie, zabytki, dla przykładu ruiny. Ważne będzie wyłonienie pleneru ciekawego, będącego ciekawiącym tłem dla wykonywanej sesji. Następny podział uwzględnia funkcję fotografii. Tu możemy mówić o artystycznej fotografii, przeznaczonej do publikacji i fotografii użytkowej, tworzonej dla konkretnego klienta. Rodzajem z pogranicza fotografii artystycznej i użytkowej są tzw. reportaże turystyczne.
Bardzo popularnym typem jest także portretowa fotografia. Portret może obejmować jedną bądź kilka osób. Współcześnie niezwykle modne są rodzinne portrety, nawet wykonywane w regularnych odstępach.

Ciekawisz się tym tematem? Przeczytaj więc dalej eeg wrocław o tym punkcie w nowym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

Takie zdjęcia to doskonała pamiątka, ukazująca jak zmieniają się członkowie familii w ciągu paręnastu lat. Oddzielnym rodzajem jest fotografia zwierzaków. Nie każdy fotograf podejmuje się pstrykania tego typu zdjęć, bo łączy się to z posiadaniem należytego doświadczenia i cech charakteru. Ciekawym typem fotografii są zdjęcia przeróżnych środków transportu.

Wielu twórców pasjonuje się pstrykaniem samochodów, tak nowoczesnych jak również zabytkowych, pojazdów komunikacji miejskiej albo statków. Obiektem fotografowania może być właściwie wszystko.

Comments are closed.