Są książki, które uczą oraz takie, które dostarczają rozrywki

Warto wydawać sobie sprawę z tego, że są takie książki, które powinny nas czegoś nauczyć i głównie zaglądamy do nich w momencie edukacji szkolnej, a są to podręczniki. Zrobimy to mniej lub bardziej ochoczo, na co na pewno wpływ ma głównie nasze zainteresowanie. Lecz istnieją również i takie książki, które powinny nam umilić czas i po które głównie sięgamy sami, z własnej i nie przymuszonej woli.

Książki do historii są bardzo ważne
książki na półkach
Autor: Spiro Bolos
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba tutaj pamiętać, iż podręczniki do historii są naprawdę istotne, gdyż mają z jednej strony uczyć o czasach dawnych, o tym co się wydarzyło, tak żeby młodzież chciała się cofać do tych lat, a z drugiej strony powinny być również tak stworzone, by pokazywały, że niektóre rozwiązania nie są najlepsze i iż warto wkładać sporych starań, aby dane wydarzenia już nigdy się nie powtórzyły. Jedną z takich interesujących książek jest podręcznik, który opracował Mikołaj Gładysz Historia 2 część 2 Okres międzywojenny i II wojna światowa, wszystko jest przekazane w sposób jasny, zrozumiały oraz rzetelny, a co się z tym wiąże młodzież z ochotą do niego sięga. Z drugiej strony jeśli pragniemy uczniów zachęcić do zapoznania się z lotnictwem wojskowym to należy im przedstawić książkę, jaką opracował oraz napisał Józef Zieliński Polskie Lotnictwo Wojskowe 1945-2010, tam nie tylko wszystko jest dobrze objaśnione, lecz również możemy się zetknąć ze świetnymi fotografiami. Sprawdź te książki tutaj: Polskie Lotnictwo Wojskowe 1945-2010

Po nauce czas na relaks

książki na stoliku
Autor: MocaDeco
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją uczniowie, którzy tak bardzo interesują się historią, że sięgają po książki o tej tematyce z własnej woli, a do jednej z najczęściej przeglądanych trzeba Krzysztof Nawotka Aleksander Wielki. Książka o wielkim wodzu, który może się poszczycić bez wątpienia dużymi osiągnięciami. Z drugiej strony jeżeli młody umysł dosyć ma już nauki, pragnie odpocząć i niejako wznieść się do kolejnego świata, to z pewnością idealnie zrobi jeżeli sięgnie po książkę George R.R. Martin Taniec ze smokami (Taniec ze smokami Martin).

Wybór jest ogromnyNa rynku wydawniczym co chwilę pojawiają się jakieś bestsellery, a co się z tym wiąże, każdy z prędkością powinien wyszukać coś odpowiedniego dla siebie, coś przez co będzie mógł pogłębiać swoją wiedzę, albo przez co będzie posiadał okazję się wyłączyć, zrelaksować się i nabrać nowych sił do zmagania się z codziennością.

Comments are closed.