Są książki, które uczą oraz takie, które dostarczają rozrywki

Warto wydawać sobie sprawę z tego, że są takie książki, które powinny nas czegoś nauczyć i głównie zaglądamy do nich w momencie edukacji szkolnej, a są to podręczniki. Zrobimy to mniej lub bardziej ochoczo, na co na pewno wpływ ma głównie nasze zainteresowanie. Lecz istnieją również i takie książki, które powinny nam umilić czas i po które głównie sięgamy sami, z własnej i nie przymuszonej woli.

Książki do historii są bardzo ważne

książki na półkach

Autor: Spiro Bolos
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba tutaj pamiętać, iż podręczniki do historii są naprawdę istotne, gdyż mają z jednej strony uczyć o czasach dawnych, o tym co się wydarzyło, tak żeby młodzież chciała się cofać do tych lat, a z drugiej strony powinny być również tak stworzone, by pokazywały, że niektóre rozwiązania nie są najlepsze i iż warto wkładać sporych starań, aby dane wydarzenia już nigdy się nie powtórzyły. Jedną z takich interesujących książek jest podręcznik, który opracował Mikołaj Gładysz Historia 2 część 2 Okres międzywojenny i II wojna światowa, wszystko jest przekazane w sposób jasny, zrozumiały oraz rzetelny, a co się z tym wiąże młodzież z ochotą do niego sięga. Z drugiej strony jeśli pragniemy uczniów zachęcić do zapoznania się z lotnictwem wojskowym to należy im przedstawić książkę, jaką opracował oraz napisał Józef Zieliński Polskie Lotnictwo Wojskowe 1945-2010, tam nie tylko wszystko jest dobrze objaśnione, lecz również możemy się zetknąć ze świetnymi fotografiami. Sprawdź te książki tutaj: Polskie Lotnictwo Wojskowe 1945-2010

Po nauce czas na relaks

książki na stoliku

Autor: MocaDeco
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją uczniowie, którzy tak bardzo interesują się historią, że sięgają po książki o tej tematyce z własnej woli, a do jednej z najczęściej przeglądanych trzeba Krzysztof Nawotka Aleksander Wielki. Książka o wielkim wodzu, który może się poszczycić bez wątpienia dużymi osiągnięciami. Z drugiej strony jeżeli młody umysł dosyć ma już nauki, pragnie odpocząć i niejako wznieść się do kolejnego świata, to z pewnością idealnie zrobi jeżeli sięgnie po książkę George R.R. Martin Taniec (szkoła tańca Katowice) ze smokami (Taniec ze smokami Martin).

Wybór jest ogromnyNa rynku wydawniczym co chwilę pojawiają się jakieś bestsellery, a co się z tym wiąże, każdy z prędkością powinien wyszukać coś odpowiedniego dla siebie, coś przez co będzie mógł pogłębiać swoją wiedzę, albo przez co będzie posiadał okazję się wyłączyć, zrelaksować się i nabrać nowych sił do zmagania się z codziennością.

Comments are closed.