Segregacja odpadów. Jakie mamy pojemniki do segregacji i jakim sposobem można przez to pomóc środowisku?

Za pomocą segregacji odpadów na wysypiska trafia mniej śmieci, a te jakie da się poddać recyklingowi zostają po raz kolejny przetworzone. Posegregowane śmieci możesz wrzucać do zbiorników naznaczonych odpowiednimi odcieniami. Sprawdź, jakie odpady powinno się umieszczać w pojedynczych kontenerach, oraz jakich nie jest dozwolone ci do nich wrzucać.

kontenery na odpady

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Odpady to problem dzisiejszych czasów. Powinno się posiadać pojemniki do segregacji albo pojemniki na deszczówkę, żeby przyczynić się do ochrony środowiska – . Kolory pojemników do segregacji są niezmiernie ważkie. Jeśli niewłaściwe, zanieczyszczone śmieci dotrą do kontenera na odrzuty segregowane, wszystka jego zawartość nie jest zdatna już do sortowania. Kiedy chodzi o kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, odróżniamy parę rodzajów. Do tych o lazurowej barwie zdarza się wrzucać na przykład papier, ulotki, katalogi, książki w miękkiej oprawie, opakowania tekturowe, tekturę falistą. Przed wepchnięciem papieru do zbiornika usuń zszywki, zszywacze i plastikowe oprawy, a również twarde oprawy czasopism i zeszytów. Nie zapomnij, by makulatura była sucha i nie zatłuszczona. Do kanarkowych naczyń na plastik tudzież aluminium (metal) możesz wrzucać: zgniecione i dodatkowo puste butelki po trunkach (bez nakrętek), zgniecione i próżne butelki po chemii domowej (bez nakrętek), plastikowe nakrętki, zgniecione aluminiowe puszki po trunkach itp. Możesz również spotkać koralowe pojemniki do segregacji odpadów. W nich możesz rozmieszczać wszelkie śmieci aluminiowe i metalowe, wymienione powyżej.

Szukasz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa oczyszczalnie ekologiczne na pewno Cię zaciekawi, ponieważ są na niej wiele bardzo pożytecznych danych.

Białe i zielone pojemniki na szkło posługują do segregacji szkła bezbarwnego i chromatycznego. Możesz tu skutkiem tego wrzucić: butelki ze szkła barwionego i bezbarwnego po trunkach (bez nakrętek), słoiki ze szkła kolorowanego i achromatycznego (bez nakrętek, zacisków, a też gumowych uszczelek).

pojemniki na deszczówkę

Autor: Todd Dwyer
Źródło: http://www.flickr.com
Niezmiernie często pojemniki do segregacji odpadów oprócz kolorów, są w inny sposób dobrze naznaczone i opisane. Na większości z nich odszukasz więc informację, co możesz do nich wepchnąć, a czego nie powinieneś. Jeżeli chodzi o ochronę otoczenia pożądane byłoby również, podczas gdy ma się odpowiednie warunki zaopatrzyć się w pojemniki na deszczówkę, która pomoże zaoszczędzić wodę – więcej informacji.

Comments are closed.