Sezam typu łuskanego – czyli, zdrowie zawarte w jednej z najbardziej starych przypraw na globie

Sezam dla wielu z nas samych, w szczególności tych, którzy w obecnej chwilce są w obszarze 30 roku życia – kojarzy sezam wraz z „sezamkami”, czyli niezbyt dużymi płatami sezamu oblanego oraz sklejonego w płaskie prostokąciki przez miód.

Dla wielu był to przysmak dzieciństwa, chociaż dla niektórych ów smaczek był niezbyt przyjemny – jak to zazwyczaj bywa, zdania bywają „podzielone”. W danej momencie, sezam nadal istnieje (również we napomkniętej wyżej postaci), jednak częściej jest stosowany w kuchni typu ekologicznego, albowiem to konkretne ziarno bywa samiutkim zdrówkiem i doskonałą przyprawą…

powiększenie - zdrowie

Autor: Bernt Rostad
Źródło: http://www.flickr.com
Sezam, a szczególnie ciekawiący nas dziś sezam łuskany, to jak napomknęliśmy wyżej ziarno, o którym to pierwsze wzmianki (a konkretnie na temat jego uprawy) są napotykane wewnątrz dziełach pozostałych po starym Babilonie, w którym był on przezywany „przyprawą bogów”. Tak naprawdę jednak żadna osoba nie wie, kiedy się on ukazał i w jakim miejscu. Wiadomo jednakże, że bywa to jedna spośród najbardziej starych roślin typu oleistego, która nie ma w posiadaniu konserwantów oraz jest w pełni ekologicznym wytworem. Choć wiele person o tym nie wie, sezam bywa przyprawą, która tak naprawdę nadaje się do niemalże każdziutkiego rodzaju potrawy, jest używany w produkcji pieczywa czy też słodyczy, a nawet istnieje możliwość nią przyprawiać mięsko (dla przykładu dodać do panierki), czy rybkę (nadaje się nawet i do surowej rybki, czyli sushi).

W zależności od tej rzeczy, jak dużo chcemy zakupić, sezam łuskany kosztuje zazwyczaj w okolicy 2,50 zł za 150 gram ziarenek.

Nie ociągaj się! Namawiamy – kliknij po więcej w link i czytaj do woli. Opracowaliśmy tam dla Ciebie dużo zajmujących artykułów.

Kupić go mamy możliwość bez problemu w sieci, albo w sklepach ze zdrową żywnością.

Comments are closed.