Zdrowo jemy latem

Nowoczesny styl życia bardzo szkodzi naszemu samopoczuciu. Zbyt dużo czasu siedzimy w pracy, chodzimy notorycznie zmęczeni oraz rozdrażnieni. To wszystko ma niekorzystny wpływ na nasze kłopoty ze snem. Zmęczenie próbujemy zlikwidować sporymi ilościami kawy. Na dodatek, nasz jadłospis pozostawia wiele do życzenia. Spożywamy zbyt dużo przetworzonej żywności. Rezygnujemy z pożywnego, domowego jedzenia na rzecz błyskawicznych obiadów na mieście. W naszym codziennym rozkładzie zajęć brakuje czasu na sport oraz odpoczynek.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Okres letni to świetny czas, by przerwać ten szkodliwy tryb i nauczyć się funkcjonować zdrowiej. Cała przyroda jest po naszej stronie.

Jeżeli zainteresowały Cię opisy podane na naszej stronie, to zapewne przypadną Ci do gustu również dalsze newsy (https://metro-catering-system.pl/maszyny-pakujace-polautomatczne/item/17-tss105-r-polautomatyczna-maszyna-zgrzewajaca), które opracowaliśmy w linku pod spodem.

W pierwszej kolejności, duża dawka słońca sprawia, że posiadamy mnóstwo energii do działania. Poza tym, w tym czasie pojawiają się sezonowe warzywa i owoce, którymi trzeba się zajadać.

Powinniśmy przewertować swoje zeszyty kulinarne i poprzeglądać rozmaite blogi i spróbować całkiem nowych receptur. Może się okaże, że ugotowane we właściwy sposób warzywa wcale nie są takie złe. Przyzwyczajmy się do domowych zup, które są bardzo istotne dla naszego układu trawiennego. Dobrą stroną letniej przemiany jest to, że nie mamy ochoty na tłuste i ciężkostrawne potrawy. Możemy zatem szaleć do woli z warzywami.

Lato to również prawdziwy festiwal owoców, które trzeba jeść w dowolnych ilościach. Wprowadzajmy je do naszego codziennego jadłospisu w każdej formie. Będą idealnym składnikiem lekkich deserów. Jeżeli jednakże troszczymy się o figurę i nie chcemy złapać dodatkowych kilogramów, można wykorzystać jakiś zamiennik cukru.

jedzenie latem

Autor: Jaime Olmo
Źródło: http://www.flickr.com

Znajdziemy ich całe mnóstwo. Niedawno bardzo popularna jest stewia, która jest kilkaset razy słodsza od cukru, a praktycznie nie posiada zbędnych kalorii. Świetnie w tej roli sprawdzą się także naturalne słody, syrop daktylowy, czy cukier brzozowy . Mnóstwo ludzi do słodzenia używa miodu, który wprawdzie ma więcej kalorii od cukru, ale nie narusza równowagi mineralnej organizmu.

W lecie warto zaprzyjaźnić się ze sportem. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrową dietą przyniesie nam spektakularne rezultaty w zaskakująco szybkim czasie.

Odkryj więcej na temat proste przepisy!

Comments are closed.