Soki naturalne znacznie zdrowszą i smaczniejszą alternatywą dla często kupowanych soków klarownych

Podczas letnich miesięcy czujemy znacznie większe pragnienie, aniżeli zimą, kiedy zadowoli nas kubek gorącego kakao bądź czekolady, szczególnie z bitą śmietanką. Schowani głęboko pod kocem nawet nie mamy ochotę na zimne napoje. Jednak wraz ze zbliżającym się latem coraz chętniej sięgamy po przeróżne bąbelkowe, gwarantujące ukojenie płyny.

sok

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż uwielbiamy ich smak, to musimy przerzucić się na soki naturalne, które – o czym z pewnością sam szybko się przekonasz – są dużo smaczniejsze, a do tego zdecydowanie lepsze dla naszego organizmu. Ale nim pojedziesz na zakupy, poznaj fundamentalną różnicę pomiędzy naturalnymi sokami mętnymi, a nieraz wybieranymi sokami klarownymi- sok naturalny.

Z jakich względów ludzie chętnie kupują soki klarowne? Mniemają, że przejrzysty napój o ładnej barwie będzie i smaczniejszy, i zdrowszy. Wielokrotnie uznają, że pływający na dnie osad jest oznaką zepsucia się soku, a to nieprawda. Soki mętne, choć nie prezentują się tak ładnie, jak soki klarowne, mają o wiele lepsze działanie na nasze zdrowie. Zawierają kilka razy więcej wartościowych składników, nie tylko wit., lecz również związków z grupy polifenoli. To one w kluczowej mierze ochraniają przed zachorowaniem na raka i wieloma innymi schorzeniami czy niedogodnościami wynikającymi z upływającego czasu, na przykład opóźniają procesy starzenia się skóry- krem do twarzy.

To istotne nie tylko dla pań, ale również dla panów, którzy jak najdłużej chcą cieszyć się dobrą kondycją i atrakcyjnym wyglądem.

Jeśli chcesz zdobyć jeszcze inne informacje na omawiany temat, odkryj ponadto (http://alpaki.pl/) pozostałe nasze serwisy na pokrewny temat – one również są ciekawe.

Kult piękna w aktualnych czasach sprawił, iż ludzie chwytają się wszystkich sposobów, by tę urodę zatrzymać, picie naturalnego soku zaś jest jedną z najłatwiejszych metod. Co więcej soki naturalne mają również

sok

Autor: Tymbark
Źródło: Tymbark

dobre działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Zwłaszcza powinny mieć na uwadze ich zalety także osoby borykające się ze zwiększonym poziomem cholesterolu, jaki dzięki naturalnym sokom może zostać zmniejszony.

Aby cieszyć się walorami soków naturalnych, wypijaj 1 bądź 1 szklanki na dzień. Soki sprzedawane są zwykle w dużych, 3- albo pięcio-litrowych opakowaniach, toteż może się nimi cieszyć cała rodzina. Pamiętaj tylko, iż niniejszy sok po otwarciu nie ma najdłuższego terminu ważności, z tego powodu staraj się wypić go w przeciągu okresu zaznaczonego na opakowaniu.

Comments are closed.