Spędzanie czasu z maluchami

Dzieciństwo jest czasem, kojarzącym się najczęściej z beztroską zabawą i brakiem kłopotów. Przywodzi na myśl również opiekę i troskę rodziców, jaka powinna być w tym okresie zapewniona. Obecnie jednak jest dużo przypadków, kiedy rodzice nie zajmują się swoimi dziećmi. Nierzadko wypływa to z ich obowiązków zawodowych; gdy oboje rodzice chodzą do pracy, dziecko umieszczają w żłobku, przedszkolu lub na oku opiekunki. Natomiast czas spędzany z własnymi pociechami jest bardzo istotny i ma duży wpływ na umysł dziecka i jego przyszłość. Dlatego nawet najbardziej zapracowani opiekunowie powinni mieć czas dla własnych pociech, czasami także kosztem swojej kariery zawodowej. Wielu ludzi bowiem później żałuje, że nie miało lepszego i częstszego kontaktu z dziećmi. Form tego spędzania czasu jest duża liczba.

dziecko z ojcem

Autor: Ethan Hein
Źródło: http://www.flickr.com
CzytanieW ostatnim czasie niezwykle usilnie mówi się, jak znaczące dla rozwoju najmłodszych jest czytanie im literatury przez opiekunów. Też ruch. Pomagają w tym wyposażenie placów zabaw, przykład: . Niektórzy twierdzą nawet, że powinno się czytać już dziecku na etapie płodu, bowiem głos matki czy ojca działa na nie kojąco. Czytanie przez dorosłych to nie tylko zajęcie pomagające najmłodszym zapaść w sen, poznać nowe wyrazy czy rozpocząć naukę czytania czy poznawanie abecadła. Taki sposób spędzania czasu również w znaczny sposób zacieśnia więzi między dziećmi a rodzicami a na te pierwsze działa uspokajająco, zwłaszcza jeżeli czytanie jest codziennym rytuałem. Warto również wykazać własne zaangażowanie podczas czytania, interpretując określoną opowieść we własny sposób. W ten sposób pociecha bardziej ją zapamięta.

Ruch na świeżym powietrzu
Aktywność fizyczna jest ważna dla ludzi w każdym wieku. Dla dzieci ma to znaczenie dla ich organizmu, który nieustannie rozwija się. Dla rodziców wspólna zabawa z pociechami to dobra okazja do relaksu od obowiązków i zwykłych zajęć. Można przykładowo pójść na plac zabaw, bardzo pomocna strona, dobrze zajrzeć, gdzie dziecko bawi się samo lub z rówieśnikami. Rodzice za to mogą w tym czasie odpocząć. W zależności od przyrządów znajdujących się w tym miejscu gry dzieci mogą być różne. Niekiedy wystarczy jedynie mieć własną piłkę do gry z rówieśnikami. Rozmaite ćwiczenia robione na drabinkach i pozostałych urządzeniach pozwalają dzieciom utrzymać dobrą formę.

Ciekawa wiadomość? Jeśli tak sądzisz, poza tym wejdź na ten odsyłacz – odnajdziesz znacznie więcej w ofercie, która dotyczy rozważanej tu problematyki.

/J]

Comments are closed.