Studia na architekturze – trochę o kierunku

Portal budowlany Projektoskop to przede wszystkim zaawansowana wyszukiwarka, w której można odnaleźć różne projekty domów.

Są tu gotowe projekty domów stworzone przez profesjonalne firmy projektowe.

Baza obejmuje przykładowo domy parterowe, projekty małych domów czynowoczesne domy .

Każdą budowę domu poprzedza dobrze przygotowany projekt.

Coraz więcej młodych ludzi stawia na studia techniczne, a w szczególności architekturę. Studentów przygotowuje się do odpowiedzialnej i twórczej pracy. Studia na architekturze uczą nie tylko kształtowania budynków i budowli, ale także kompozycji obiektu w istniejącym krajobrazie.Podstawą, którą każdy student musi opanować jest wiedza na temat stylów architektonicznych, takich jak styl barokowy, gotycki czy minimalizm. Dzięki temu, że kierunek jest wszechstronny, późniejsi architekci posiadają umiejętność kształtowania architektury i przestrzeni urbanistycznej według obecnych i minionych trendów. Mogą również przygotowywać projekty domów

Absolwenci architektury, aby zdobyć pełnoprawny zawód, muszą zdobyć uprawnienia w pracowni architektonicznej. A przecież to właśnie tam kierujemy swoje pierwsze kroki w celu pozyskania informacji na temat zakupu projektu swojego wymarzonego domu. Takie biuro architektoniczne posiada niezliczone koncepcje budowlane. Jednak wybierając odpowiedni projekt warto zastanowić się nad układem pomieszczeń, ponieważ to właśnie one mają wpływ na rodzaj elewacji i linie zabudowy.

Przyjęto ogólne zasady według których powinny być rozplanowane pomieszczenia w domu. Podczas projektowania układu pomieszczeń warto wiedzieć, że od południa i południowego zachodu najkorzystniej umiejscowić pokój dzienny, taras, balkon i wypoczynkowe strefy obejścia. Dodatkowo przyjęło się też, że na parterze urządzamy kuchnię, łazienkę, gabinet, kotłownię oraz pomieszczenia gospodarcze, a na piętrze wyznaczona jest strefa intymna – sypialnie i łazienki domowników. Powracającym do mody elementem architektonicznym jest również amfilada.

Kiedy już nasz projekt domu został wybrany warto zadbać o wystrój wnętrza. Jednym z ważniejszych elementów jest wybór rodzaju podłogi. Często szukamy paneli lub posadzki, które będą pasować do wystroju mieszkania. Jednak sam wygląd nie jest najważniejszy. Prócz warstwy wierzchniej, bardzo ważny jest podkład podłogowy. Na rynku dostępne są płyty podłogowe, płyty gipsowo-kartonowe, płyty drewnopochodne oraz płyty gipsowo-włóknowe, które doskonale spełniają rolę podkładów podłogowych.

Kiedy już nasz wyśniony dom jest zbudowany i urządzony, warto mieć na uwadze nasz przydomowy ogród. Najczęściej pierwsze prace w ogródku zaczynają się już bardzo wczesną wiosną. Wschodzące byliny najczęściej są niewielkie i niepozorne, lecz łatwo dostrzegalne na tle ostatnich płatów śniegu. Już w marcu wczesnowiosenne kwiaty takie jak przebiśniegi, zawilce gajowe, krokusy mogą być ozdobą naszego ogrodu koło domu.

Coraz więcej ludzi decyduje się na budowę domu jednorodzinnego na obrzeżach miasta. Jedni ze względu na możliwość posiadania dużego metrażu mieszkalnego, a inni biorą pod uwagę spokój i ciszę.

Jednak w ostatnich latach co raz większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania stworzone w budynkach poprzemysłowych. Są to tzw. lofty, które charakteryzują się ogromną przestrzenią mieszkalną, wyeksponowaniem konstrukcji, instalacji oraz industrialnym wyglądem. Taką przestrzeń, można ukształtować według naszych upodobań. Duże, charakterystyczne okna, pozwalają doświetlenie przestrzennego wnętrza. Jednak mieszkania loftowe, w przeciwieństwie do budowy małego domu jednorodzinnego, są bardzo drogie i właśnie ze względów ekonomicznych większość nie może sobie na nie pozwolić.

Comments are closed.