Szlachetna whiskey – na czym polega popularność tego trunku?

Whiskey to jeden z bardzo docenianych przez znawców alkoholi. Nie ma się co dziwić, złożoność doznań smakowych, różnorodność gatunków jak i fakt, że na whiskey można całkiem sporo zarobić sprawia, że zainteresowanie tym alkoholem wzrasta z każdym rokiem.

chivas regal
red label

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy rozmawiamy o whiskey nie trudno zgubić się w ogromnej liczbie detali, jakie nadają wyjątkowości temu doskonałemu alkoholowi. Na rynku jest dostępna ogromna liczba opracowań, książek a również grup dyskusyjnych, na jakich porusza się tematy związane z whiskey – począwszy od niuansów smakowych, po kwestie techniczne czy też historyczne. W naszym kraju również zauważamy wzrost popularności whiskey. Ciągłym zainteresowaniem cieszą się takie odmiany jak JW Red Label albo też Chivas Regal. Jeśli chodzi o Johnnie Walkera, to w sklepach jest dostępnych wiele jego odmian, natomiast to właśnie Red Label ze względu na swoją przystępną cenę jest bardzo często wybierany przez klientów. Jeżeli chcesz przeczytać więcej zobacz johnnie walker red label. Chivas Regal to, podobnie jak Red Label whiskey rodem ze Szkocji, uważanej przez dużą ilość osób za królestwo tego wyjątkowego alkoholu. Wyróżnia się złożonością smaku, w którym wyczuwa się nuty wanilii, dębu a także czerwonych owoców.

Innym popularnym alkoholem jest Jack Daniels czyli whiskey, a mówiąc dokładniej – burbon, pochodzący z Tennessee w Stanach Zjednoczonych. Jest to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawanych marek whiskey na świecie. Wypada tutaj wspomnieć jaka jest różnica pomiędzy whiskey (np. Red Label) a burbonem. Jack Daniels wytwarzany jest tylko w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej i musi być wytworzony z użyciem 51% kukurydzy.

Przeczytaj większą ilość informacji, a poznasz inne wiadomości, które z pewnością również Cię zainteresują. Nie czekaj więc i użyj serwisu.

Whiskey, , która pochodzi z Irlandii czy też Szkocji nie jest poddana takim restrykcjom a udział kukurydzy jest na pewno dużo mniejszy. Jeśli chodzi o whiskey takie jak Jack Daniels cena nie jest specjalnie wygórowana oraz oscyluje w okolicach kilkudziesięciu złotych za butelkę 0,5l. Sporo dodatkowych informacji przeczytasz na stronie Jeżeli mówimy o popularności napojów alkoholowych w naszym kraju to oprócz whiskey wyjątkowo popularny jest pieszczotliwie nazywany Jager. Jest to pochodzący z Niemiec likier, jakiego bazę stanowią zioła oraz przyprawy. Kiedy przeanalizujemy ceny najbardziej popularnych alkoholi Jagermeister cena jest podobna do cen whiskey takich jak Red Label czy też Chivas. Popularny “Jager” stanowi często bazę do smacznych drinków, które doceni nawet najbardziej wybredny klient.

Comments are closed.