Trudny temat – zapłodnienie in vitro. Od czego zacząć jeżeli tego potrzebujemy?

Trwające ponad rok i bezskuteczne staranie się o dzieci często powoduje zakłopotanie i złość pośród małżonków. Chociaż para bardzo się stara, dba o swój stan zdrowia i jest przygotowana na zajście w ciążę, nie uzyskuje pożądanego efektu. In vitro to jedna z coraz popularniejszych metod zapłodnienia. Wiele klinik uzyskało na system pomocy dla par finanse z Ministerstwa.

Pary, które ponad rok starają się o dziecko, w akcie desperacji bardzo często zaczynają poszukiwać innych metod i szukają na przykład „bank spermy cena”, a powinny rozpocząć od prób znalezienia kliniki, która otrzymała środki finansowe z ministerstwa. Rozpoczęcie terapii niepłodności za pomocą in vitro i przystąpienie do programu to szalenie ważna życiowa decyzja, dlatego trzeba ją podjąć bardzo świadomie. Szybciej trzeba poznać jego wady i zalety a także zapoznać się ze wszystkimi związanymi z nim szansami oraz ryzykiem. W pierwszej kolejności należy rozpocząć od zdobycia wiedzy, jak wygląda zapłodnienie in vitro, kiedy dokładnie jest ono zalecaną sposobem leczenia bezpłodności i jak przebiega w praktyce: .

mechanizm in vitro
Autor: Solis Invicti
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ważne jest też to, by postarać się odstawić emocje na bok i na spokojnie podejść do zagadnienia. Presja, nerwy i napięcie nie sprzyjają ani zdrowiu, ani posiadaniu dziecka, nawet gdy wykonano zabieg metodą in vitro. Koniecznie trzeba wspólnie przedyskutować, czy jest zgodna i na pewno chce wybrać ten sposób stania się rodzicami. Gdy zapadnie ostateczna decyzja, para powinna jak najszybciej udać się do określonej kliniki, która otrzymała na ten cel finanse z publicznych pieniędzy. Takie miejsca można szybko znaleźć wklepując „in vitro Kraków”. Nie warto bez sensu zadręczać się pesymistycznymi myślami i szukać innych sposobów, jak „bank spermy cena” itp., tylko znaleźć dobrą placówkę medyczną i spróbować takiego zabiegu.

Wybierając się do wybranej kliniki, należy mieć ze sobą dokumenty zaświadczające o posiadaniu ubezpieczenia i naszą kartotekę dotychczasowej terapii. W klinice trzeba będzie wypełnić oraz podpisać stosowne dokumenty. Wtedy para znajdzie się na liście par oczekujących na zabieg in vitro. Ze swojego miejsca na liście małżeństwo może zrezygnować w każdej chwili. Gdy raz dokonamy wyboru klinki, w jakiej chcemy leczyć niepłodność, możemy ją zmienić tylko jeden raz.

Comments are closed.