Urolog – co leczy?

Urolog to lekarz, który kuruje schorzenia połączone z układem płciowo-moczowym. Odwiedziny u tego specjalisty dla niektórych mogą łączyć się z dosyć ogromnym napięciem, stąd powinniśmy wcześniej się do takiej wizyty przyszykować.

Pierwszym elementem wizyty jest na pewno rozmowa z osobom chorą. Specjalista powinien określić dokładną przyczynę wizyty, z tej przyczyny należy się do owej rozmowy dobrze przyszykować. Jeśli przyjmujesz farmaceutyki, dokładnie przeczytaj jak się nazywają, jeżeli przechodziłeś zabiegi, przyszykuj tzw.

Masz ochotę pogłębić swoją znajomość rzeczy z tego tematu? Z tą myślą opracowaliśmy następny watek na poniższej witrynie – ciekawa kwestia (https://zdrowe-jelita.com/kategoria-produktu/probiotykoterapia-celowana/) czeka tam na Ciebie.

historię choroby. Miej na względzie, że im więcej danych przekażesz medykowi, tym szybciej zdoła ustalić, co konkretnie ci dolega. Jeżeli kłopotem chorego jest dla przykładu nietrzymanie moczu – którym to problemem urologia też się zajmuje – wówczas na owym etapie leczenia pacjent może prowadzić kwestionariusz a także tzw. dziennik mikcji, które będą nieodzowne w zidentyfikowaniu przyczyn, a później dopasowania odpowiedniego sposobu terapii.

urologia

Autor: Mermaid Properties Sp. z o.o.
przeziębienia

Autor: GMFRK Sp. z o.o.
Źródło: GMFRK Sp. z o.o.
Od tego, z jakiego typu kłopotem zameldujemy się do lekarza urologa, będzie zależeć badanie. Gdy przykładowo czujemy boleść w jądrze, niezbędne będzie badanie obydwu jąder. Natomiast przy kłopotach z prostatą konieczne może być badanie per rectum. Polega na spenetrowaniu palcem końcowego odcinka jelita grubego. Badanie owo nie przynależy do miłych, jednak trwa jedynie chwilkę, zaś dzięki niemu specjalista jest mógł obadać stan prostaty. U pań badanie u urologa polegać będzie na obadaniu palpacyjnym krocza, ujścia cewki moczowej. Medyk wykonuje także USG .

Czy do urologa będzie potrzebne skierowanie? Owszem, nim wyruszysz na wizytę do poradni specjalistycznej, musisz odwiedzić lekarza rodzinnego, albowiem urolog przyjmie cię jedynie ze stosownym skierowaniem.

Comments are closed.