Uwaga na zakwaszenie organizmu!

Choć cierpi na to aż 80 procent Europejczyków, to świadomość, że jest to zakwaszenie organizmu umyka gdzieś naszej uwadze. A to niedobrze, bo dolegliwość ta jest niezbyt przyjemna a do tego utrudniająca nasze funkcjonowanie. Powoduje podatność na choroby, osłabienie i senność, powoduje problemy z włosami i ze skórą. Warto dowiedzieć się, czym właściwie jest zakwaszenie organizmu i jak można z tą dolegliwością walczyć.

sałatka

Autor: Martin Delisle
Źródło: http://www.flickr.com
Zakwaszenie organizmu to nic innego jak nieprawidłowa równowaga kwasowo-zasadowa. Normalne pH w ciele człowieka waha się na poziomie 7,35 – 7,45, jest to wartość nieznacznie zasadowa. Problemy zaczynają się, gdy wartość przechyla się w kierunku większej kwasowości. Wówczas zaczynają się uwidaczniać problemy. Na zakwaszenie organizmu mają wpływ stres, szybkie tempo życia i za mała aktywność fizyczna. Naturalnie, przyczyną także jest pożywienie. Dieta bogata w sód, wapń oraz potas działają zbawiennie na organizm, to znaczy zasadowo, jednak, gdy w naszym pożywieniu przeważa fosfor, chlor czy siarka zmierzamy w kierunku wzrastającego zakwaszenia.

Badania pokazują, iż najbardziej wartościowa dla naszego ciała wartość to 80 procent do 20 procent na korzyść diety zasadotwórczej. No tak, tylko w jaki sposób to zrealizować? Wystrzegajmy się tak zwanych posiłków wysokoprzetworzonych, zrezygnujmy z dużych ilości mięsa, kawy, mocnej herbaty a także alkoholu.

Poszukujesz interesujących informacji? To dobrze, ta strona internetowa (http://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/promocje/) na pewno Cię zainteresuje, gdyż znajdziesz tam dużo niezwykle pożytecznych danych.

Istotne też jest, by nawadniać nasz organizm.

brzoskwinia

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com

Miejmy na uwadze to, iż zakwaszenie organizmu to same kłopoty. Wpływ na autonomiczny układ nerwowy jest wielce negatywny, gdyż wpływa on na pracę serca, trawienie, sen czy oddychanie. Pierwsze sygnały, jakie powinny dać nam do myślenia, to wzdęcia, zgaga, zmęczenie, bóle głowy (także migrenowe), wyczerpanie czy wysypki skórne. Jeśli zlekceważymy te pierwsze oznaki potem już będzie jeszcze gorzej, gdyż zakwaszenie zaburza prace naszego organizmu, który staje się podatny na nastepne, bardziej poważne choroby.

Istotnie, nie warto poddawać się tej dolegliwości, szczególnie, że nie jest dla nas ostatecznym wyrokiem.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowych danych na wątek podnoszony w niniejszym tekście, to wejdź na stronę (https://scenariuszzycia.pl/blog/droga-zycia-numerologia/) – na pewno te materiały również Cię zaciekawią.

Odpowiednim postanowieniem, pracą nad swoja kondycją, zmianą nawyków żywieniowych (poznaj przepisy na zdrowe potrawy), możemy dużo wskórać. Identycznie, jak w wielu innych dolegliwościach, całość zapowiada się nieciekawie, ale w momencie gdy zdamy sobie sprawę, że to od nas w ostateczności zależą ewentualne efekty, to pojawia się zielone światło, warto wtedy ruszyć z miejsca i dokonać zmiany.

Comments are closed.