W jaki sposób obecnie diagnozuje się różne dysfunkcje rytmu mięśnia sercowego?

Jeżeli nie wiesz, jakiego rodzaju kontrole są wykonywane w kierunku diagnozowania różnorodnych zaburzeń funkcji mięśnia sercowego, zobacz, jak powinno się diagnozować arytmię, chorobę wieńcową czy zawał serca.

Troponiny sercowe I oraz T to najczulszy marker uszkodzenia komórek mięśnia sercowego. Monitorowanie terapii ostrych zespołów wieńcowych, czyli zawału serca z uniesieniem oraz bez uniesienia odcinka ST, uzgodnienie zaleceń do wdrożenia rewaskularyzacji, poprawna Diagnostyka różnych stanów niewydolności mięśnia sercowego, kontrola nasilenia rewaskularyzacji. Sprawdzanie krwi odnośnie uszkodzenia tkanek mięśniowych, w tym mięśnia sercowego, powiększony poziom może wiązać się z niedawno przebytym zawałem serca. W takim wypadku powinno się wykonać oznaczenie charakterystycznego markera dla mięśnia sercowego, którym jest CK – MB.
kabina prysznicowa

Autor: Cesana
Źródło: Cesana
maść

Autor: Nina Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
To jeden z tzw. izoenzymów kinazy kreatynowej, który jest przede wszystkim w mięśniu sercowym.

Jeśli zafascynował Cię omawiany w tym miejscu temat, to sprawdź także pełny tekst – on również posiada zajmujące wiadomości.

Wyklucza się w taki sposób innego typu przyczyny wzrostu CK, takie jak choćby uszkodzenie mięśnia, nadmierny wysiłek czy zastrzyk domięśniowy. NT-proBNP to sprawdzanie krwi i używane do kontroli i monitoringu terapii zastoinowej niewydolności serca, analizy ryzyka w zaistniałej niewydolności mięśnia sercowego czy też ostrych zespołach wieńcowych oraz zróżnicowania przyczyny duszności. Jego prawidłowe poziomy wskazują pozasercowe przyczyny. Elektrolity będące w surowicy również są niezwykle ważne. Niewłaściwy poziom elektrolitów może wywoływać dysfunkcje rytmu serca.

Badanie krwi, tak zresztą jak hsCRP, jest przydatny przy określaniu niebezpieczeństwa zawału mięśnia sercowego albo zakrzepicy żylnej. Jego podwyższony poziom nie jest wskazaniem do profilaktycznego leczenia kwasem foliowym, ani także suplementacji przy pomocy witamin z grupy B.

Comments are closed.