W jaki sposób uzyskać środki z Unii Europejskiej dla małych przedsiębiorstw

W okresie socjalizmu prawie każda rzecz należała do państwa, a handel prywatny likwidowany był jak zaraza. Obecnie, przedsiębiorczość Polaków nie zna granic, dajemy sobie radę z każdym interesem i w każdych warunkach, mimo nieprzychylności urzędników. Z czego wynika ta polska moc do uprawiania handlu? Przecież za czasów komuny nie mogliśmy nawet próbować takiego handlu… A może jednakże mieliśmy.

dofinansowanie

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Istotnie, często mówi się, że Polak kombinuje, ponieważ zawsze wybrnie z sytuacji odnajdując niesamowite wyjście z sytuacji. W latach komunizmu niekiedy byliśmy zmuszeni właśnie pokombinować, aby jakoś sobie poradzić. Być może takie lekcje przysłużyły się naszym rodakom, iż obecnie tak sobie nieźle radzą.

Zaciekawił Cię ten wpis? Będzie nam miło, jeśli postawisz na przejrzenie kolejnych. Po prostu naciśnij ten link (http://www.hurtplus.pl/art-spozywcze-c-133.html) i przenieś się do nowej witryny.

A być może to geny, no przecież zawsze mieliśmy talent do interesów do biznesu, nieważne czy byliśmy zmuszeni pracować w Polsce, czy gdzie indziej, jakoś dawaliśmy radę. Z drugiej strony spójrzmy jak dzisiaj sytuacja się prezentuje za granicą. Nasi rodacy, którzy wyjechali na Wyspy Brytyjskie nie tylko, że dają radę, to dodatkowo otwierają własne biznesy. Nie jesteśmy już tylko ludźmi od czarnej roboty, ale potrafimy poradzić sobie w wielu branżach.

Wróćmy jednak na nasze podwórko. Co miało największy wpływ na sukces naszej przedsiębiorczości. Na pewno wspomniana historia i dobre geny, lecz także wirtuozeria, której mogą nam pozazdrościć na przykład Niemcy. No okej, może posiadają lepiej działające prawo i sprawniej działające państwo, ale jak dzieje się coś dziwnego, jakieś zaskakujące wydarzenia to często nie wiedzą co robić. My tymczasem w tym samym czasie odnajdujemy sposób na wyjście z sytuacji, nieoczekiwany sposób, jak sobie radzić w beznadziejnej sytuacji.

Warto jednakowoż potwierdzić, iż w tej polskiej narodowej zaradności bardzo była pomocna nam integracja z Europą, czyli z Unią Europejską. Dzięki środkom unijnym dla małych firm oraz funduszom unijnym dla gmin udało się zdziałać rzeczywiście dużo. Czasami bowiem są pomysły i chęci, ale nie ma pieniędzy. W takim momencie nawet wirtuozeria nic tu nie da, potrzebna jest konkretna pomoc – pieniądze. Dzięki miliardom z Unii Europejskiej udało się stworzyć wiele firm, zakupić konieczny sprzęt, zatrudnić wielu ludzi i rozbudować wiele firm.

Opracował Bank BGŻ

Comments are closed.