Wiedza to potęgi klucz – dawna zasada, która stale działa. Dzięki wiedzy lepiej sobie radzimy w życiu

Niektórzy ludzie są głodni wiedzy, mogli by ją pochłaniać o każdej porze dnia i nocy. Wiedza przecież ogromnie wzbogaca, kreuje w naszej głowie nowe idee, koncepcje, otwiera nasze głowy na świat, na to, co istotne. Gdy mamy w sobie wrażliwość, którą osiągnęliśmy dzięki wiedzy, to łatwiej odszukać nam właściwe wyjście z wielu różnych sytuacji. Są ludzie, którzy myślą, że nie opłaca się uczyć czy dowiadywać nowych rzeczy, bo to „mąci w głowie”. To całkowita nieprawda.

w bibliotece

Autor: Kelvin
Źródło: http://www.flickr.com
Są też ludzie, którzy sądzą, że osoby opanowujące nowe wiadomości czasami miewają kłopoty natury emocjonalnej. Oczywiście, przecież w każdej grupie ludzi, u różnych ludzi, z różnych państw takie sytuacje dzieją się. I u ludzi bardzo inteligentnych i trochę bardziej ograniczonych. Być może objawy tego są inne, to też przecież zależy od charakteru, wychowania, otoczenia i wielu, wielu innych czynników, więc nie powinniśmy roztrząsać tej kwestii.

Takie gadanie jest niesprawiedliwe i głupie, albowiem książki czyta się, ponieważ się je lubi (atrakcyjne propozycje: ). Identycznie jest, gdy idziemy do kina czy do teatru to dlatego, że chcemy zobaczyć coś ciekawego, coś co co nas wzbogaci i zrelaksuje. Są to więc wyjątkowo istotne kwestie dla rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Kto twierdzi inaczej, nie opłaca się z nim dyskutować. To tak jakby chcieć przekonać człowieka na „tak”, choć on od zawsze był na „nie”. Tak długo robił to, aż jego nazwisko zmieniło się na „nie”. To luźna przenośnia, ale tylko pokazująca do czego prowadzi ślepa wiara we własne, trwałe ugruntowane opinie i przesądy.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w treści (http://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe,id,118.html)? To naturalnie pokrewna problematyka, zatem niewątpliwie sugerowane materiały też są godne zgłębienia.

Nie jest to zbyt obiektywne ani racjonalne, lecz mówione na prawo i lewo.

Dla ludzi, którzy uwielbiają przyswajać nowe rzeczy takie osoby też są ciekawym materiałem do analizy, na przykład – nauki medyczne. Zamiast ich krytykować dobrze im się przyjrzeć, dlaczego są tacy, co warunkuje ich postępowanie i tak dalej. Czasami takiej wiedzy nie odnajdziemy w księgarni, tylko obserwacja tutaj odgrywa jakąśsensowną rolę. Tak więc opanowywanie wiedzy to nie tylko czytanie książek, lecz także obserwacja, własne poznanie, ogarnianie życia w całej rozciągłości, wraz z wszystkimi wadami zaletami.

Comments are closed.