Wiedza, to ogromna siła

Nauka jest źródłem wiedzy, którą możemy spożytkować na wiele sposobów. Jedn z nas będą uczyć innych, drudzy będą kształcić się przez wiele lat, a jeszcze inni stworzą publikacje naukowe. Jeśli chcemy napisać naukową rozprawę powinniśmy mieć, przynajmniej tytuł magistra. Sporo osób z tym tytułem wydaje książki, skoroszyty naukowe dzięki uczelnianym wydawnictwom, na których zdobyli tytuł. Można też stworzyć publikację ponad uniwersyteckimi podziałami i wraz z innymi doktorami albo profesorami stworzyć publikację naukową, która będzie polecana studentom na sporej liczbie uczelni. Są profesorowie, którzy mają na swoim koncie wiele publikacji naukowych, są też tacy, którzy mają absolutne minimum publikacji, pozwalających na zostanie profesorem.

Człowiek czytający książkę
Autor: Jonathan Petit
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś za publikację naukową może zostać uznany artykuł w czasopiśmie, w dodatku artykuł ten może zostać napisany przez osobę nieposiadającą wykształcenia w tematyce tekstu. W obecnych czasach dyplom uczelni nie zawsze oddaje pasję konkretnej osoby. Teraz każdy dodatkowo kończy kursy, lub we własnym zakresie się dokształcają. Takie samodoskonalenie się pozwala na rozwój i sprawia, że ludzie są w stanie napisać dobry i rzetelny tekst na tematy, o których na studiach ich nie uczono. Jednak mają podstawy chociażby związane z redakcją tekstów naukowych. Mimo, to studia pozwalają na ogólną ogladę na przykład w kwestii redakcji pism naukowych, bo na wszystkich studiach należy mieć tą sztukę opanowaną do perfekcji, chociażby w momencie, gdy trzeba stworzyć prace zaliczeniowe. Właściwa redakcja publikacji naukowej to połowa sukcesu.

PRACA W WYDAWNICTWIE Z TRADYCJĄ

Książki
Autor: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Wydawnictwa biorące na warsztat książki o wampirach raczej nie są zainteresowane książkami dotyczącymi macierzy albo o władaniu językiem polskim. Dlatego też powstały wydawnictwa naukowe, specjalizujące się w publikowaniu książek z wybranych dziedzin, bądź też podręczników na dany poziom edukacji. Wydawnictwa naukowe podejmują współpracę z najlepszymi ludźmi nauki, którzy tworzą dla nich książki, a ostatnio nawet ebooki, które z kolei, gdy tylko zawitają na półki w księgarniach schodzą jak świeże bułeczki. Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach dobra naukowa książka to skarb, po który sięgnie nie tylko inny doktor czy profesor, albo student, a każdy interesujący się konkretną dziedziną człowiek. Książki naukowe i popularnonaukowe w obecnych czasach przechodzą istne odrodzenie. Dlatego wydawnictwa naukowe są bardzo ważnym elementem wydawniczej układanki naszego kraju. Poza tym wielośc zmian w systemie oświaty nie pozwala spać spokojnie tym, którzy są odpowiedzialni za tworzenie podręczników dla kolejnych uczniów objętych następnymi reformami.
Źródło: Libron

Comments are closed.