Z własnym jąkaniem naprawdę można sobie poradzić

Nadmierne kompleksy sprawiają, że popełniamy wiele błędów, mamy bardzo duże problemy z typowymi kontaktami interpersonalnymi, często zamykamy się w czterech ścianach. I z tego powodu trzeba jak najszybciej spowodować, iż nasze wszystkie kompleksy związane z jąkaniem się wreszcie odejdą do lamusa!

Naturalnie nie rozchodzi się o to tutaj, aby zainteresowany po prostu przyjął do wiadomości jąkanie! W końcu nie jest tak, że będziemy zobowiązani do końca życia skarżyć się na wadę wymowy. Bez dwóch zdań jąkanie można pokonać – chociaż to zapewne jasne, iż bardzo często im człowiek starszy, tym cięższy jest ten cały proces.

W tym momencie apel do autentycznie każdego rodzica, który chciałby dla swojego dziecka jak najlepiej: trzeba wysłać swoją latorośl jak najszybciej do logopedy, bo im szybciej logopeda (sprawdź tutaj) rozpocznie działać, tym lepiej dla młodego człowieka.

Czyżbyś miał ochotę na więcej wpisów na ten temat? Namawiamy zatem do następnej witryny – po prostu naciśnij to Perełki cukrowe i przeloguj się do naszego portalu.

Potem będzie o wiele trudniej – choć jakby nie patrzeć są bardzo dojrzali ludzie, którzy przez całe swoje życie mocno się jąkali, lecz potem rozpoczęli walczyć i w tym momencie mówią nareszcie tak jak normalny człowiek. To bardzo dużo znaczy dla jąkających się.

Gdy ktoś się bardzo jąka, niejako automatycznie ma mniej radosne dzieciństwo, do tego później nie jest dużo lepiej. Np. niektóre zawody wymagają odpowiedniego głosu, chociażby praca w typowym call center jest możliwa tylko wtedy kiedy nie jąkamy się. Poza tym: jeśli jąkanie (strona tutaj) zdecydowanie idzie pokonać, nie ma większego sensu ciągle przytaczać mądrych argumentów. Byłoby dziwne, gdybyśmy akceptowali własne jąkanie. Tzn. – byłoby super gdybyśmy zrozumieli, iż zbytnie kompleksy są niewskazane, lecz jeżeli mamy dzisiaj tak sporo możliwości, nie możemy nie leczyć swojego jąkania.

W którym miejscu jąkała trafi na tego logopedę, który faktycznie jest w stanie udzielić nam pomocy? Cóż, to całkowicie typowe, że w każdej branży są porządni fachowcy, jak i nieco gorsi, nawet swoiści partacze. Z logopedami jest dokładnie tak samo. Szanowany stołeczny, poznański albo gdański logopeda jest do odnalezienia choćby w Internecie.

Comments are closed.