Zacznijmy żyć zdrowiej!

Nasz dzisiejszy tryb życia posiada bardzo szkodliwy wpływ na nasz organizm. Trzeba rozpocząć od tego, że zbyt dużo czasu spędzamy w pracy. Po ciężkim dniu w biurze , w domu także czekają na nas rozmaite powinności. Nie możemy znaleźć czasu na wypoczynek, co sprawia, że bywamy zmęczeni i poddenerwowani. To fatalnie wpływa na codzienne kontakty z rodziną, co jest kolejnym powodem naszego sfrustrowania. Nie pomagamy sobie również dietą.

owoce

Autor: Emily
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym codziennym jadłospisie próżno szukać świeżych owoców i jarzyn oraz produktów, które dodadzą nam energii. Zapominamy o śniadaniu, które jest w końcu najistotniejszym posiłkiem w całym dniu. W dodatku, nie uprawiamy żadnego sportu, co dodatkowo obniża naszą odporność- bardzo pomocna strona, warto zajrzeć.

Zmiana stylu życia nie jest sprawą prostą, zwłaszcza, kiedy wydaje nam się, że na nic już nie mamy czasu. Ale kiedy wykonamy dokładny rozkład zajęć oraz wyznaczymy wszystkie najważniejsze sprawy, które musimy załatwić, może się zdarzyć, że zostanie nam kilka wolnych godzin, które można wykorzystać na aktywność fizyczną, zabawę z partnerem albo lekturę ulubionej książki.

Bez wątpienia powinniśmy odnaleźć kwadrans na przyrządzenie śniadania. Jest to najważniejszy posiłek, gdyż zapewnia nam energię na cały dzień. Postarajmy się, by był on pożywny i pełen wartościowych produktów. Zdrowa dieta – (warto zobaczyć wczasy z dietą dr ewy dąbrowskiej) to również rezygnacja z popularnych półproduktów. Zrezygnujmy o cukrze. Korzystniej stosować ksylitol, czyli zdrowy zamiennik. Jest to dietetyczna słodka substancja otrzymywana z brzozy – pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź.

Należy ograniczać używki takie jak kawa, czy alkohol. Osoby, które palą papierosy powinni poważne pomyśleć o rzuceniu tego okropnego nałogu. Dyscypliny bardzo dobrze uczy sport. Powinniśmy wybrać jakąś dziedzinę sportową, która nam najbardziej odpowiada i zacząć regularne treningi. Jeśli tylko staniemy się systematyczni, bardzo szybko poczujemy zaskakujące rezultaty. Zyskamy kondycję, nasza skóra stanie się jędrna, a my poczujemy się szczęśliwi. Nie zapominajmy też o odpoczynku oraz długim śnie.

Zainteresował Cię ten artykuł? Kliknij i sprawdź koniecznie teraz, w tym miejscu znajduje się coś, co z pewnością też jest wartościowe.

Jeśli uprawiamy sport, nasze ciało musi mieć czas na regenerację.

Comments are closed.