Zamawiajmy solidne jedzenie w trakcie swojej pracy.

Prawidłowe odżywianie jest bardzo istotne dla naszego zdrowia. To przecież pokarm zapewnia nam potrzebna do prawidłowego funkcjonowania składniki, a także witalność. Powinniśmy więc przykładać dużą wagę do planowania codziennych posiłków. Prawidłowa dieta musi być dobrze zbilansowana, tak by nie brakowało nam żadnych potrzebnych elementów.

Naszym kardynalnym błędem jest nieodpowiednia kultura odżywiania, a raczej jej brak. Do jedzenia podchodzimy beztrosko. Jadamy o nieregularnych porach. Zapychamy się pomiędzy posiłkami tuczącymi zakąskami. Nasze obiady to zwykle jakieś szybkie danie na mieście. A przed pracą zwykle pijemy mocną kawę.

Zdrowy początek dnia - śniadanie

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Taki tryb odżywiania to nie jedynie deficyt witamin i mikroelementów. To także nieprawidłowa praca przewodu pokarmowego, problemy z wypróżnianiem się, słaba odporność i złe samopoczucie. Jeśli każdego ranka budzimy się niewyspani i zmęczeni, to sygnał, że coś tu nie gra i należy zainterweniować. Warto obudzić się kwadrans szybciej i zrobić sobie zdrowe śniadanie, do którego, oczywiście, można wypić filiżankę porannej kawki. Spróbujmy tak sobie planować dzień, aby mieć czas na przygotowywanie domowych dań. Kupujmy tylko świeże i nieprzetworzone składniki. I przeprośmy się z zupkami.http://a2clinic.pl/stomatologia/ortodoncja/ (http://a2clinic.pl/stomatologia/ortodoncja/)

Są to wyjątkowo pożywne i dobre dla naszego organizmu dania, które w dodatku szybko można ugotować. Niech w naszej kuchni pojawi się zupa ogórkowa, zupa selerowa, czy zupa gulaszowa. Pamiętajmy o mięsie, które zawiera mnóstwo niezbędnych nam składników, ale nie spożywajmy go codziennie – polecamy gotowe przepisy. Zamieniajmy potrawy mięsne z rybą lub grochem.

Na kolację najlepiej serwować lekkie sałatki. Im bardziej kolorowo na talerzu, tym więcej witamin, dlatego bawmy się z warzywami i owocami ile tylko dusza zapragnie. Zdrowa dieta nie wyklucza drobnych grzeszków, które uwielbiamy. Pozwólmy sobie od czasu do czasu na drobne szaleństwo i spałaszujmy lasagne albo porcję lodów. Łakocie przecież można spalić, uprawiając sport. Jeśli zbilansowaną dietę połączymy z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu oraz porządnym snem, będziemy się cieszyć zdrowiem i urodą przez długie lata.

Comments are closed.