Złośliwość rzeczy martwych jest najbardziej niewdzięczna w ekstremalnych sytuacjach. Czy zdarzają Ci się takie sytuacje? Co można na ten temat powiedzieć?

Tak to się właśnie zaczyna, gdy większy problem poprzedza mniej poważny. Niekiedy jest całkowicie na odwrót, ale nie jest to ważne dla osoby, której faktycznie wszystko sypie się na głowę. Tak to się właśnie rozpoczyna, gdy większy problem bierze się z całkowicie błahej drobnostki, na jaką nie zwracaliśmy wcześniej uwagi. Możemy sobie wyobrazić wiele takich sytuacji, ale najprawdopodobniej najciekawsze są te abstrakcyjne, które nie przyszłyby nam na myśl… Dopóki sami ich nie doświadczyliśmy.

wycieraczki samochodowe

Autor: Wolfgang Wildner
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo, taka sytuacja. Jedziemy samochodem w daleką trasę. Za nami już wiele przejechanych kilometrów, przed nami nie nie można zobaczyć końca, ale dobrze się jedzie, nie mamy problemów. Myślami jesteśmy gdzie indziej, więc droga nawet szybciej mija. Jedziemy tak i nic nas nie rozprasza, aż tu nagle zaczęło się chmurzyć. Po chwili z tych chmur zaczyna ostro lać, możemy powiedzieć, iż znaleźliśmy się w centrum wielkiej nawałnicy, gdyż to wręcz oberwanie chmury. Wycieraczki samochodowe ledwo nadążają, ale dają radę, aż do chwili, kiedy jedna z nich… odpada.

I dramat, dosłownie jesteśmy uziemieni, bo jedna z nich nie nadąża z tą całą pracą. Sami prawdopodobnie nie możemy uwierzyć, co się stało, ale – sprawdź propozycję – posłusznie stajemy na poboczu, zapalamy awaryjne światła i czekamy, aż ulewa przejdzie, gdyż tak się nie da jechać. Niestety, ulewa wcale nie chce odejść, ale czasem pada słabiej więc powoli staramy się ruszać do przodu, aby jak najszybciej dojechać na jakąś stację benzynową, może tam zakupimy wycieraczki. Na nasze nieszczęście jest noc, więc prawie nic nie widać. Jednakowoż tym poruszaniem się do przodu na raty udaje się dojechać do jakiejś stacji benzynowej, na jakiej niestety nie ma wycieraczek do naszego samochodu. A deszcz nie chce przestać padać. W tym momencie rezygnujemy i nocujemy na tej stacji. Ruszymy z rana albo jeszcze tej nocy, kiedy się rozpogodzi.

wycieraczki samochodowe

Autor: Mario Spann
Źródło: http://www.flickr.com

Okazuje się, że musieliśmy czekać do rana, ponieważ padało całą noc.

Potrzebny będzie Ci link do artykułu? Nie obawiaj się. W naszym nowym poście znajdziesz wszystko, czego poszukujesz. Zachęcamy!

Dopiero na jakiejś kolejnej stacji paliw udało się kupić odpowiednie wycieraczki do samochodu (a dokładnie ten produkt – ). Jaki wynika wniosek z tej opowieści? W zasadzie to jest prawdopodobnie oczywisty, żeby zawsze, nieważne nawet w jak długą trasę jedziemy mieć przy sobie zapasowe wycieraczki samochodowe. Tak samo jak światła są niezbędne do normalnej jazdy. Szkoda, iż dopiero w takich sytuacjach się o tym dowiadujemy.

Poczytaj też: wycieraczki samochodowe

Comments are closed.